kompiuterio valymą Jums duoda:
skelbimai.e2.lt
Valymo priminimai | Gauti kodą | Atsisiuntimai

Lietuvių kultūra turi gilias laiko tradicijas. Paros terminas apima 24 val. Kitais žodžias tariant dieną ir naktį. Para prasideda vidurnaktį ir baigiasi kitą vidurnaktį. Lietuvių kalboje paros sinonimas yra diena. Taigi drąsiai sakoma, kad: metuose yra 365 dienos (išskyrus keliamuosius metus, kurie turi viena diena (para) daugiau). Kitose kalbose para paprastai įvardijama tiesiog kaip naktis arba diena. Dvidešimt keturių val. (24 h) laiko žymėjimas paroje yra labai svarbus Lietuvoje.

Labai dažnai kompiuterinės sistemos naudoja kitokius formatus.

Pavyzdžiui, jei formate nurodyta AM arba PM, valandos rodomos pagal 12 valandų laiko formatą. „AM“ („am“, „A“ arba „a“) reiškia laiką po vidurnakčio iki 12:00 pusiaudienio. Tuo tarpu „PM“ ( „pm“, „P“ arba „p“) reiškia laiką po pusiaudienio iki 12:00 vidurnakčio.

Laikas taip pat skirstomas pagal atskaitos tašką. Skirtingose valstybėse jis yra skirtingas. Kad būtų lengviau orentuotis vietiniame laike, yra naudojami standartai.

UTC – anglų „Coordinated Universal Time“.
GMT – anglų „Greenwich Mean Time“.
EET – anglų „Eastern European Time“.
EEST – anglų „Eastern European Summer Time“.

GMT - pradinis laiko zonų atskaitos taškas einantis per Karališkąją Grinvičo observatoriją Londone. Lietuva žiemos laiku yra UTC +0200 , o vasaros laiku UTC +0300 laiko juostoje (UTC = GMT). Ši laiko juosta dar vadinama kitaip – žiemos laiku (EET) ir vasaros laiku (EEST).

Lietuvoje 24 valandų laikas vaidina svarbų ir lemiamą vaidmenį. Para (diena) skirtoma į 24 h (arba 00-24 val.).

Svarbu turėti 24 val. laiką savo kompiuteryje. Tada nereiks mąstyti, kiek valandų reikia pridėti prie PM, kad žinotumėm koks dabar realus laikas.

Spaudžiame klaviatūroje Win+R (windows klaviša kartu su r raide).

Įvedame komandą : intl.cpl ir spaudžiame “Go”.

“Regional Options” lentelėje pasirenkame formatą “Lithuania ” ir spaudžiame “Apply“.

Sistema jau žino, kad Lietuvoje yra 24 val. formatas. Jį mums ir nustato.

Tu gali patalpinti šį kompiuterinio raštingumo tekstą nemokamai į savo blogą, svetainę ar internetinį dienoraštį, bet TIKTAI nukopijuoti be pakeitimų. Taip pat turi įdėti autorinių teisių tekstą:

„Copyright (c) 2009, www.kvietka.com. Visos teisės saugomos. Leidžiama šią informaciją perspausdinti savo svetainėje be pakeitimų, jeigu įdedamas šis autorystės teisių tekstas su veikiančia internetine nuoroda.“