kompiuterio valymą Jums duoda:
skelbimai.e2.lt
Valymo priminimai | Gauti kodą | Atsisiuntimai

Kaip tvarkome savo kompiuterį?

Internetas, dokumentai, skaičiavimai, žaidimai, mintys ir t.t. Visa tai reiškiame kompiuteriu. Kompiuteris turi įrankius, kurie gali išvalyti kompiuterį, tačiau…

Tačiau, jokia programa negali ATSPĖTI, kada kompiuteriui laikas valytis.

Ištrinam bylas. Jos atsiranda mūsų kompiuterio šiuklių dėžėj. Po kurio laiko paspaudžiame valyti šiukšlių dėžę. Atlaisvinam kompiuterio resursus.

Štai vaikštot internete. Visi tekstai, nuotraukos kaupiami kompiuteryje. Taip jie reikalingi, net naudingi.
Visgi, informacija keičiasi ir kas sukaupta paseno… Dabar tai tapo kompiuterine šiukšle.

O kas būna, kai rašot dokumentą? skaičiuojat buhalteriją? Kol rašot, programos kuria laikinus failus, kurie reikalingi jūsų darbui. Tačiau kai baigiat darbą papildomi, nematomi ir paslėpti failai lieka šiukšlių pavidalu.

Šiukšlės pradeda lėtinti kompiuterį, užima kompiuterinio disko vietą. Ativirusinės programos tikrina ir saugo kompiuterius nuo virusų. Jos taip pat saugo nuo virusų ir šiukšles… Tad pačios pradeda dirbti lėčiau.

Įvairios valymo programos valo nuo blogų programų pridarytos netvarkos, t.y. taiso kompiuterį. Štai, kompiuteristas tvarko jau visiškai sugedusi kompiuterį. Visgi ir jam sunku prisiminti, kuriose vitose kaupiasi šiukšlės. Jam netgi rekomenduotina pasidaryti kompiuterio valymo procedūros sąrašą.

Šiukšlių dėžę, internetinius laikinus failus, programų laikinus failus, susikaupusias istorijas apie veiklą kompiuteryje tenka išsivalyti patiems. Ir tą reikia daryti nuolatos.

Kas be ko naudinga išsivalyti sausainukus (išvalyti cookies), visgi tai trukdo ne kiek kompiuterio darbui, bet privačiam gyvenimui.


Tu gali patalpinti šį kompiuterinio raštingumo tekstą nemokamai į savo blogą, svetainę ar internetinį dienoraštį, bet TIKTAI nukopijuoti be pakeitimų. Taip pat turi įdėti autorinių teisių tekstą:

„Copyright (c) 2009, www.kvietka.com. Visos teisės saugomos. Leidžiama šią informaciją perspausdinti savo svetainėje be pakeitimų, jeigu įdedamas šis autorystės teisių tekstas su veikiančia internetine nuoroda.“

* * *